Ako pohodlne cestovať lietadlom

Cestovanie lietadlom sa stalo v posledných rokoch neoddeliteľnou súčasťou našich životov a to nielen v priebehu prázdninových mesiacov.

Tí z nás, ktorí lietajú pravidelne aj tí, pre ktorých je to stále sviatočné zážitok, sa pred cestou často zamýšľa nad tým, aká zdravotné riziká im môžu hroziť. Pozrime sa teda bližšie na odporúčanie, ktoré sa pri cestách lietadlom týkajú pacientov s alergiou a na prípravky z nášho obchodu, ktoré by mohli alergikom cestovanie lietadlom uľahčiť.

Každopádne je dobré vedieť, že sa lieky smejú (a dokonca odporúčajú) prevážať v príručnej batožine. Nielenže predídete nepríjemnostiam, ktoré by hrozili v prípade straty, či oneskoreného doručenia zapísanej batožiny, ale máte lieky po ruke aj v prípade neočakávanej potreby v lietadle. Väčšina leteckých spoločností na svojich stránkach jasne definuje, že nie je schopná zaistiť prostredie úplne bez alergénov a potencionálne alergény môžu byť obsiahnuté aj v podávané strave. Z toho dôvodu je potrebné mať pri sebe svoju úľavové inhalácie (kortikoidy, antihistaminiká) a pacienti, ktorí sú ohrození anafylaktickým šokom, by so sebou mali mať aj adrenalínové pero s vychádzajúci ihlou (Epipen, Emerade). Vzhľadom k tomu, že letiskový personál nemusí vždy vedieť, k čomu také pero slúži, je lepšie si nechať vystaviť potvrdenie od lekára a v prípade, že cestujete pravidelne, rovno s anglickým prekladom. Rovnako u pacientov s ťažkou formou astmy, ktorí cestujú s nádobami s kyslíkom (väčšina leteckých spoločností povoľuje dĺžku 50 cm a priemer 25 cm) je nutné lekárske potvrdenie, že kyslík potrebujú zo zdravotných dôvodov a navyše, že sú vôbec schopní lietadlom cestovať.

Cestovanie lietadlom sebou okrem zníženej koncentrácie kyslíka a zníženého atmosférického tlaku prináša aj veľmi nízku vlhkosť vzduchu, ktorá spôsobuje nadmerné vysychanie nosovej sliznice, u alergikov už aj tak často slabé a poškodené. Odporúča sa pravidelné vlhčenie sliznice v priebehu letu, ideálne je gél v spreji s kyselinou hyalurónovou (NasoGel). Pre tých, ktorí trpia syndrómom suchého oka a ich ťažkosti sa pri lete zhoršujú, je možné odporučiť očné kvapky Oculocin PROPO.Jsou buď v 10 ml fľaši, alebo v malých, jednorazových ampulkách, ktoré sú ideálne práve pre cesty lietadlom.

Pobyt v lietadle a pohyb na letiskách nás vystavuje styku s veľkým množstvom ľudí, ktorí môžu byť prenášačmi najrôznejších vírusov. Teória, že letecká doprava významne prispieva k šíreniu epidémií a to hlavne chrípkových, bola podporená výskumom vykonaným po teroristických útokoch z 11. septembra 2001, keď následne došlo k významnému zníženiu leteckej dopravy a súčasnému spomaleniu šírenia chrípkových epidémií. V dnešnej dobe nie je už nič neobvyklé cestovať vedľa pasažiera, ktorý má cez pusu aj nos antivírusovú rúšku (Respimask). Elegantnejší riešenie však poskytuje sprej Nasaleze Protect, ktorý po vstreknutí do nosa vytvoria na sliznici pre vírusy nepriepustnú bariéru. V klinickej in vitro štúdii * bolo dokonca dokázané, že sprej je schopný významne znížiť produkciu chrípkového vírusu A / H5N1 infikovanými bunkami a z týchto dát možno usudzovať, že ho možno použiť ako pre prevenciu ** tak aj v prípade už prebiehajúcej vírusovej infekcie.

Želáme vám všetkým veľa hodín šťastných letov bez zdravotných komplikácií !!!

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Tiež máte pocit, že je tento rok príroda k alergikom mimoriadne nepřívětivý? Nie ste sami, kto si to myslí. Na „alergické“ prejavy sa sťažujú dokonca aj „nealergici“ a často sa mylne domnievajú, že u nich alergia práve prepukla.

Kúpanie vo vode plnej siníc

Kúpanie vo vode plnej siníc

Leto v plnom prúde a sinice na vzostupe … Znečistenú vodu môžete spoznať veľmi ľahko sami. Ako správne postupovať v prípade výskytu siníc a ako ich spoznať sa dozviete v našom článku.

Lieková alergia

Lieková alergia

Lieková alergia čiže precitlivenosť, je neprimeraná reakcia organizmu na určitý druh liečivá, ktorú môže spustiť aj minimálne množstvo podaného lieku a ktorá môže vzniknúť kedykoľvek v priebehu života.

Búrkové astma

Búrkové astma

Zdalo by sa, že dážď a vietor uľaví väčšine peľových alergikov tým, že zmyje a rozfúka peľové zrná, ktoré sú častými spúšťačmi alergické reakcie a astmatického záchvatu.

Jarné stromy a skríženej alergie

Jarné stromy a skríženej alergie

Zimné obdobie sa pomaly blíži ku koncu a začne nám peľová sezóna. Počuli ste už o skríženej alergii? Je to menej známy jav ktorý sa vyskytuje často medzi pele a potravinami.

Zasielame na Slovensko

a do Čech

Zákaznícky servis

7 dní v týždni

R

Záruka kvality

100% pôvod

Overená

spoločnosť