Klinické štúdie potvrdzujú, že prevencia alergickej nádchy existuje!

Alergická a nealergická nádcha je v súčasnej dobe najčastejším neprenosných chronickým ochorením. Spôsobuje vážne respiračné dôsledky pre zdravie jednotlivca. Akútne a chronické nosové príznaky majú vplyv na kvalitu života pacientov, čo spôsobuje priame i nepriame hospodárske náklady.

Náš nos je vstupnou bránou do našich pľúc. Je to prvý filter, ktorý zachytáva častice prachu obsiahnutých vo vzduchu a filtruje ich pred vstupom do priedušiek. Vedecké štúdie preukázali, že existuje spojenie medzi hornými a dolnými dýchacími cestami, čo znamená, že akékoľvek zmeny na sliznici sa odráža na pľúcach. Všeobecne platí, že nosovej sliznice plní zásadnú funkciu pri obrane organizmu pred cudzími predmetmi ktorých preniknutiu do organizmu môže spôsobiť alergické reakcie alebo zápalové ochorenia. Udržiavanie nosnej sliznice bez zápalu je predpoklad pre zdravé pľúca a život bez alergií.

Iniciatíva pre alergickú rinitídu (nádchu) ARIA vydala podrobné pokyny na diagnostiku, prevenciu a liečbu rinitídy a jej súvislosti s astmou a inými patologickými stavmi. Správa ARIA uvádza, že ak chceme predísť alergickej nádche, musíme sa vyhnúť alergénom. Dôležitá je prevencia kontaktu alergénu s nosnou sliznicou. Riešením by bolo vyhýbať sa miestam s vyskytujúcimi sa alergény, avšak pre aktívne žijúcich ľudí je to nemožné. Ako alternatívne opatrenie bolo navrhnuté vytvorenie bariéry na nosnú sliznicu, aby alergény nemohli prenikať do tkaniva. ARIA vyhodnotila dostupné možnosti liečby alergickej rinitídy a na zozname uviedla prípravky z celulózy, ktoré nielenže pôsobia ako bariéra, ale tiež zvyšujú účinky nazálnych (nosových) liekov.

Medzi také prípravky patrí nosový sprej Nasaleze Allergy, ktorý má vlastnosti inertného mikronizovaného prášku, ktorý sa skladá z jemných inertných častíc celulózy, ktorá sa aplikuje na vnútornú stranu nosa vďaka patentovanému spôsobu aplikácie. Účinnosť Nasaleze je klinicky overená a zabezpečuje rýchlu a účinnú ochranu proti sennej nádche spôsobenej nielen peľom, ale aj ďalšími alergény ako sú prachové častice alebo zvieracie alergény. Nasaleze je vhodný aj pre ľudí pracujúcich v prašnom prostredí. Použitie je veľmi jednoduché a umožňuje používať prípravok prakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

Prípravok Nasaleze prešiel 20 klinickými štúdiami sa štatisticky významnými výsledkami. Úľavu pocítila väčšina pacientov v priebehu niekoľkých minút, ostatní pacienti za menej ako 3 hodiny. Bolo preukázané, že Nasaleze odstraňuje príznaky kýchania a svrbiaceho nosa. Pacienti sa nemuseli toľko sústrediť na svoje alergické problémy a kvalita ich života sa zlepšila. Bariéra vo forme gélovej ochrannej vrstvy, ktorú prípravok vytvorí, totiž zabraňuje kontaktu vzdušných alergénov so sliznicou.

Ak sa Nasaleze aplikuje až po použití lieku do nosa, vytvorená gélová vrstva predĺži kontakt lieku s nosnou sliznicou a zvýši tak jeho terapeutický účinok. Tento účinok bol preukázaný v štúdiách zahŕňajúce nazálna dekongestíva, antihistaminiká a kortikosteroidy. Nielen, že sa teda zlepší účinnosť lieku, ale ešte navyše dochádza k zníženiu spotreby záchranných liekov. Pacienti, ktorí trpia ťažkou nádchou, užívajúci Nasaleze spoločne s ich pravidelnou liečbou nazálnymi lieky, môžu potvrdiť symbiózu tejto kombinácie. Nosový sprej Nasaleze môžu užívať dokonca aj tehotné a dojčiace ženy vrátane deti od 18 mesiacov.

Účinok celulózového prášku na zmiernenie alergických ťažkostí bol objavený anglickým vedcom Mikom Jamesom a od roku 2000 je vyrábaný ako patentovaný prípravok na Britských ostrovoch spoločnosťou Nasaleze International Ltd. Distribuovaný je nielen v krajinách EÚ, ale aj v USA, Číne a s veľkým úspechom aj v Rusku.

Odbornú záštitou a autorom mnohých vedeckých publikácií týkajúcich sa prípravku Nasaleze Allergy je Prof. MUDr. Todor A. Popov, alergológ a vedecký pracovník, autor a spoluautor viac ako 170 odborných článkov a monografií, člen redakčnej rady radu lekárskych časopisov, prezident Únie Bulharských lekárskych spoločností, bývalý viceprezident Európskej akadémie pre alergológiu a klinickú imunológiu, medzinárodné vynikajúci člen Americkej školy alergie , astmy a imunológie.

Ondřej Ševčík

 

Nechcete prísť o ďalšie zaujímavé články na tému zdravie? Pridajte sa k nám a už Vám žiadna novinka neunikne.

Pridať sa k nám >>

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Tiež máte pocit, že je tento rok príroda k alergikom mimoriadne nepřívětivý? Nie ste sami, kto si to myslí. Na „alergické“ prejavy sa sťažujú dokonca aj „nealergici“ a často sa mylne domnievajú, že u nich alergia práve prepukla.

Kúpanie vo vode plnej siníc

Kúpanie vo vode plnej siníc

Leto v plnom prúde a sinice na vzostupe … Znečistenú vodu môžete spoznať veľmi ľahko sami. Ako správne postupovať v prípade výskytu siníc a ako ich spoznať sa dozviete v našom článku.

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Tí z nás, ktorí lietajú pravidelne aj tí, pre ktorých je to stále sviatočné zážitok, sa pred cestou často zamýšľa nad tým, aká zdravotné riziká im môžu hroziť. Pozrime sa teda bližšie na odporúčanie, ktoré sa pri cestách lietadlom týkajú pacientov s alergiou a na prípravky z nášho obchodu, ktoré by mohli alergikom cestovanie lietadlom uľahčiť.

Lieková alergia

Lieková alergia

Lieková alergia čiže precitlivenosť, je neprimeraná reakcia organizmu na určitý druh liečivá, ktorú môže spustiť aj minimálne množstvo podaného lieku a ktorá môže vzniknúť kedykoľvek v priebehu života.

Búrkové astma

Búrkové astma

Zdalo by sa, že dážď a vietor uľaví väčšine peľových alergikov tým, že zmyje a rozfúka peľové zrná, ktoré sú častými spúšťačmi alergické reakcie a astmatického záchvatu.

Jarné stromy a skríženej alergie

Jarné stromy a skríženej alergie

Zimné obdobie sa pomaly blíži ku koncu a začne nám peľová sezóna. Počuli ste už o skríženej alergii? Je to menej známy jav ktorý sa vyskytuje často medzi pele a potravinami.

Zasielame na Slovensko

a do Čech

Zákaznícky servis

7 dní v týždni
R

Záruka kvality

100% pôvod

Overená

spoločnosť