Príbeh Nasaleze – náhodou k preventívnej ochrane proti alergii, chrípke a prechladnutí

Chrípka a nachladnutie patrí medzi najviac časté ochorenia na svete. Predpokladá sa, že nádchu a kašeľ má dieťa v priebehu jedného roka 6 – 8 x, dospelý potom 2 – 4 x. Pripočítajte si k tomu dni, ktoré strávite doma s inými chorobami, infekciami, alergiami a hneď je zrejmé, že sa jedná o pomerne veľký sociálno-ekonomický problém.

Nielenže chýbate v práci, či ste v práci menej výkonní a navyše pod nevraživými pohľady spolupracovníkov, ktorí si neželajú nič menej, než sa nakaziť vašimi „bacily“, ale k pracovnej absencii musia mnohí z nás (hlavne mamičky) započítať aj dobu strávenú starostlivosťou o chorého potomka. Rovnaký problém rieši aj naše deti. Častá absencia v škole znamená pre mnohých z nich zhoršený prospech, stres po návrate do školských lavíc, výpadky v tréningoch a záujmových krúžkoch.

Nie nadarmo patrí segment voľne predajných liekov pri chrípke a prechladnutí medzi tie najviac sa rozvíjajúce. Čo si však pacienti v lekárňach kupujú? V drvivej väčšine sa jedná o úľavovú medikácii, ktorá lieči príznaky ochorenia – horúčku, bolesť hrdla, nádchu, kašeľ. Tí osvícenější sa snaží ochorenie predísť, jedia ovocie, zeleninu, kupujú si vitamíny, otužujú sa. Ak sa však dostanú do bezprostrednej blízkosti nádcha, často ani to nepomôže. Jazda vo verejnej doprave, návšteva kultúrne, či športové podujatia, pobyt v škole a škôlke, kam mamičky často dávajú aj „len tak trošku“ choré dieťatko, prechladnutý kolega v práci, ktorý nutne musí dokončiť svoj projekt, to všetko sú miesta, kde sa váš organizmus vírusom často neubráni. Vnímame, ako sú stále častejšie (zatiaľ teda hlavne na letiskách) vidieť rôzne antivírusové šály, rúška, šatky. Požiadavka – zabránenie vstupu vírusov do tela – je teda evidentné, len sa ho dlho nedarilo vyriešiť elegantnejším spôsobom.

Ocitne sa teraz o niekoľko rokov späť, na malinkom anglickom ostrove „Isle of Man“, kde vo výrobni kozmetických masiek pracuje Mike James, muž, ktorý má doma často chorého teenagera. Jeho syn trpí neustálymi alergickými záchvatmi, ku ktorým sa často pridávajú infekcia horných dýchacích ciest. Mike sa so synovými ťažkosťami zveruje kolegom a na svoje prekvapenie zistí, že nejednému kolegovi sa darí v práci lepšie ako doma o dovolenke. Menej alergických záchvatov, znížená chorobnosť, celkovo lepší zdravotný stav. Pomerne rýchlo mu dôjde, že za tým všetkým by mohla byť všadeprítomná oblaky celulózového prachu, s ktorým sa vysypávajú masky. Prinesie teda trochu prášku domov, požiada syna, peľového alergika, aby ho vdýchol nosom, a na svoje prekvapenie zisťuje pomerne okamžitý účinok – zníženie všetkých alergických prejavov. Okamžite mu dôjde, že je na stope niečomu zásadnému. Tým samozrejme ešte len všetko začína, Mike musí nájsť investorov, prešliapať si spletitú púť legislatívou, na Isle of Man postaviť malinkú továreň a dostať prípravok do sveta. To sa nakoniec podarí a celulózový bariérový sprej Nasaleze je tu.

Za zmienku stojí, že na povolenie výroby dochádza až po intervencii samotného britského premiéra. Lieková agentúra totiž nechce uveriť, že sa nejedná o liečivo, ale len o zdravotnícky prostriedok zabezpečujúci iba mechanickú bariéru – geniálne jednoduchý, jednoducho geniálny 🙂 Osvietenie výrobcovia hneď od začiatku vkladajú väčšinu získaných peňažných prostriedkov do klinických štúdií. Hoci je Nasaleze iba zdravotnícky, čisto a len prírodný prípravok, ktorý má svoju účinnosť postavenú na mechanické bariérové ​​funkciu (po kontakte s vlhkou nosnou sliznicou sa celulózový prášok zmení v gélovú vrstvičku), klinickú dokumentáciu chcú mať na rovnakej úrovni ako farmaceutické lieky. Treba povedať, že táto stratégia sa im oplatí.

Nasaleze je skoro uznávaným prípravkom, ktorý sa dostane do základných odporúčaní Britskej alergologické spoločnosti a ktorého celosvetové rozšírenie zaštítia svojim menom aj bývalý podpredseda Európskej alergologické spoločnosti, profesor Popov. K základnej značke Nasaleze Allergy, ktorá obsahuje celulózový prášok a výťah mäty piepornej pribudne čoskoro aj Nasaleze Protect (v niektorých štátoch predávaný ako COLD AND FLU BLOCKER) obohatený o výťažok z medvedieho cesnaku s virocidními účinkami. Aj tu výrobcovia úzko spolupracujú s lekármi a posledné klinické štúdie dokumentujú nielen výrazne nižšia chorobnosť, ale aj skrátenie trvania ochorenia, ktoré už prepuklo. V súčasnej dobe má na starosti výrobu (ktorá zostala stále na Isle of Man) a celosvetovú distribúciu iba 16 ľudí. Vďaka spolupráci s ostatnými farmaceutickými spoločnosti a distribútorov sa však prípravky radu Nasaleze predávajú okrem Európy aj v Severnej a Južnej Amerike a Ázii. Nasaleze proti chrípke a nachladnutiu zažíva v súčasnosti obrovský „boom“ aj v Rusku.

Mgr. Hana Sochůrková

 

Nechcete prísť o ďalšie zaujímavé články na tému zdravie? Pridajte sa k nám a už Vám žiadna novinka neunikne.

Pridať sa k nám >>

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Tiež máte pocit, že je tento rok príroda k alergikom mimoriadne nepřívětivý? Nie ste sami, kto si to myslí. Na „alergické“ prejavy sa sťažujú dokonca aj „nealergici“ a často sa mylne domnievajú, že u nich alergia práve prepukla.

Kúpanie vo vode plnej siníc

Kúpanie vo vode plnej siníc

Leto v plnom prúde a sinice na vzostupe … Znečistenú vodu môžete spoznať veľmi ľahko sami. Ako správne postupovať v prípade výskytu siníc a ako ich spoznať sa dozviete v našom článku.

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Tí z nás, ktorí lietajú pravidelne aj tí, pre ktorých je to stále sviatočné zážitok, sa pred cestou často zamýšľa nad tým, aká zdravotné riziká im môžu hroziť. Pozrime sa teda bližšie na odporúčanie, ktoré sa pri cestách lietadlom týkajú pacientov s alergiou a na prípravky z nášho obchodu, ktoré by mohli alergikom cestovanie lietadlom uľahčiť.

Lieková alergia

Lieková alergia

Lieková alergia čiže precitlivenosť, je neprimeraná reakcia organizmu na určitý druh liečivá, ktorú môže spustiť aj minimálne množstvo podaného lieku a ktorá môže vzniknúť kedykoľvek v priebehu života.

Búrkové astma

Búrkové astma

Zdalo by sa, že dážď a vietor uľaví väčšine peľových alergikov tým, že zmyje a rozfúka peľové zrná, ktoré sú častými spúšťačmi alergické reakcie a astmatického záchvatu.

Jarné stromy a skríženej alergie

Jarné stromy a skríženej alergie

Zimné obdobie sa pomaly blíži ku koncu a začne nám peľová sezóna. Počuli ste už o skríženej alergii? Je to menej známy jav ktorý sa vyskytuje často medzi pele a potravinami.

Zasielame na Slovensko

a do Čech

Zákaznícky servis

7 dní v týždni
R

Záruka kvality

100% pôvod

Overená

spoločnosť