Štúdie ukazujú, že Sinus Rinse pomáha s astmatickými symptómami

Odborníci zo zdravotníckeho ústavu v Los Angeles hlási, že prechladnutie a chrípková sezóna môže vrcholiť skôr, než je zvykom. Mnoho ľudí trpí upchatým nosom, kašľom, dokonca aj chronickými ochoreniami, medzi ktoré patrí aj astma.

Yuki Dojran Hawthornea trpiace astmou a alergiou po mesiacoch trápenia konštatuje, že môže konečne dýchať. „Cítila som veľký tlak v očiach a na zuboch“ hovorí Dojran. Nový výskum ukázal, že existuje prírodný, prastarý liek, ktorý môže ponúknuť úľavu, ktorú Dojran hľadala. Vedci hovoria, že preplachovanie nosa pomáha aj v ďalších zdravotných aspektoch. Alergologička Dr. Catia Marks-Cogan z Asociácie astmy a alergie v South Bay k tomu podotýka: „Čo veľa ľudí nevie, je, že preplachovanie nosa môže pomôcť sa symptómy astmy.“

V nedávnej štúdii z Anglicka boli ľudia s astmou požiadaní, aby pravidelne preplachoval nosnej dutiny. Výsledok ukázal, že pri pravidelnom preplachovanie sa u pacientov trpiacich astmou funkcie pľúc zlepšila. Marks Coganová k tomu dodáva: „Ak sa váš nos zapáli a nie je dobre liečený, potom nemusí byť astma pod kontrolou.“ Ďalej hovorí, že k vyplaveniu alergénov stačí jednoduchý postup.

Ak máte nádchu, tak vďaka pravidelnému preplachovanie, dôjde k odplavovaniu hlienu z nosa. Vďaka tomu dochádza k prevencii pred druhotnou infekciou. Stačí naklonil hlavu a streknúť soľný roztok tak, až gravitácie nadobudne účinnosť a roztok začne prechádzať druhú nosnou dierkou von.

Doktorka Coganová hovorí, že by sa ľudia mali vyvarovať používania vody z vodovodu a použiť vodu destilovanú spolu so špeciálne pripravenou zmesou čistenej soli a jedlej sódy, ktorá je k dostaniu v lekárňach, obchodoch alebo na internete.

Ondřej Ševčík

 

Nechcete prísť o ďalšie zaujímavé články na tému zdravie? Pridajte sa k nám a už Vám žiadna novinka neunikne.

Pridať sa k nám >>

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Peľ všade okolo nás – čo s tým narobíme?

Tiež máte pocit, že je tento rok príroda k alergikom mimoriadne nepřívětivý? Nie ste sami, kto si to myslí. Na „alergické“ prejavy sa sťažujú dokonca aj „nealergici“ a často sa mylne domnievajú, že u nich alergia práve prepukla.

Kúpanie vo vode plnej siníc

Kúpanie vo vode plnej siníc

Leto v plnom prúde a sinice na vzostupe … Znečistenú vodu môžete spoznať veľmi ľahko sami. Ako správne postupovať v prípade výskytu siníc a ako ich spoznať sa dozviete v našom článku.

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Ako pohodlne cestovať lietadlom

Tí z nás, ktorí lietajú pravidelne aj tí, pre ktorých je to stále sviatočné zážitok, sa pred cestou často zamýšľa nad tým, aká zdravotné riziká im môžu hroziť. Pozrime sa teda bližšie na odporúčanie, ktoré sa pri cestách lietadlom týkajú pacientov s alergiou a na prípravky z nášho obchodu, ktoré by mohli alergikom cestovanie lietadlom uľahčiť.

Lieková alergia

Lieková alergia

Lieková alergia čiže precitlivenosť, je neprimeraná reakcia organizmu na určitý druh liečivá, ktorú môže spustiť aj minimálne množstvo podaného lieku a ktorá môže vzniknúť kedykoľvek v priebehu života.

Búrkové astma

Búrkové astma

Zdalo by sa, že dážď a vietor uľaví väčšine peľových alergikov tým, že zmyje a rozfúka peľové zrná, ktoré sú častými spúšťačmi alergické reakcie a astmatického záchvatu.

Jarné stromy a skríženej alergie

Jarné stromy a skríženej alergie

Zimné obdobie sa pomaly blíži ku koncu a začne nám peľová sezóna. Počuli ste už o skríženej alergii? Je to menej známy jav ktorý sa vyskytuje často medzi pele a potravinami.

Zasielame na Slovensko

a do Čech

Zákaznícky servis

7 dní v týždni
R

Záruka kvality

100% pôvod

Overená

spoločnosť